Fira de Sant Onofre

TRUC
Del 29 de maig a l’11 de juny
Campionat de truc
Plaça Major
Confraria Peu de la Creu
TENIS
De l’1 al 13 de juny
Campionat de tenis de Sant Onofre
Categories benjamí, aleví,
infantil i sub-21 masculí i femení
Club Algetenis

FUTBOL
Divendres 5 de juny
Trofeu Fira de Sant Onofre
Triangular Querubins
Racing Algemesí, Cullera i l’Alcúdia
A partir de les 19 hores
Poliesportiu municipal Joan Girbés
Racing Algemesí
FUTBET
Dies 5 i 6 de juny
24 hores de futbet de sala
De 20 hores del dia 5 fins les 22 hores del dia 6
Pavelló 9 d’Octubre
Grup d’esplai esportiu Futsal
INAUGURACIÓ FIRA
Divendres 5 de juny
Inauguració de la fira
20.30 hores
Parc de Salvador Castell
Se servirà aigua llimó als assistents

EXHIBICIÓ DE BALL
Divendres, 5 de juny
Exhibició de ball esportiu
23.30 hores
Plaça Major
Associació de ball Impetus
VOLTA A PEU
Dissabte 6 de juny
17:30 hores PRE-BENJAMINS (de 4 a 6 anys) 80 metres
17:40 hores BENJAMINS (de 7 a 9 anys) 600 metres
17:50 hores ALEVINS (de 10 a 12 anys) 1.200 metres
18:00 hores CADETS (de 13 i 14 anys) 1.800 metres
18:15 hores CURSA “ADAPTADA”
500 metres
-PROVA DE MAJORS:
19:00 hores 10.000 metres
HOMENS: SENIORS (fins 34 anys)
VETERANS “A” (de 35 a 44 anys)
VETERANS “B” (de 45 anys en avant)
DONES: SENIORS (fins 34 anys)
VETERANES “A” (de 35 a 39 anys)
VETERANES “B” (de 40 anys en avant)
Eixida i arribada: Plaça del Mercat.
Inscripcions: Gratuïtes i fins 15 minuts abans del començament de cada prova.
Trofeus: Per als 3 primers classificats de cada categoria.
Obsequis: Per a tots els participants.
Club Tortuga

COLOMS
Dissabte 6 de juny
Concurs local de coloms
Societat Columbòfila d’Algemesí
FUTBOL
Dissabte 6 de juny
Trofeu Fira de Sant Onofre
Des de les 9.30 hores
Categoria infantil: Racing d’Algemesí, Cullera i Ciutat d’Alzira
Categoria cadet: Racing d’Algemesí, Cullera i Ciutat d’Alzira
Categoria juvenil: Racing d’Algemesí, SD Sueca i Tavernes
Des de les 18.30 hores
Semifinals Alevins, Benjamins i
Prebenjamins
Des de les 19.30 hores
Amateurs: Racing d’Algemesí A, Racing d’Algemesí B, Alginet i Riom
Poliesportiu municipal Joan Girbés
Racing d’Algemesí

GLOBOTÀ
Dissabte 6 de juny
VI Mascletà de globus
Parc de Salvador Castell
19.30 hores
Falla de Santa Bárbara
MOTOS
Diumenge 7 de juny
Matinal motera de Sant Onofre
El Pla
Moto Club Sis Pistons
PESCA
Diumenge 7 de juny
Concurs de pesca fira de Sant
Onofre
De 9 a 13 i de 15.30 a 19.30
hores
Riu Xúquer a Fortaleny
Club de pesca la Xopera

BÀSQUET
Diumenge 7 de juny
X aniversari del grup femení de bàsquet
De 9.30 a 12 hores
Pavelló 9 d’Octubre
Club Bàsquet Algemesí
FUTBOL
Diumenge 7 de juny
Trofeu Fira de Sant Onofre
A partir de les 9.30 hores
Finals Alevins, Benjamins i Prebenjamins
Categoria infantil: Racing d’Algemesí B, l’Alcúdia i Carcaixent
Categoria cadet: Ràcing d’Algemesí B, Ciutat d’Alzira i l’Alcúdia
Categoria juvenil: Racing d’Algemesí, Guadassuar i Almussafes
Poliesportiu municipal Joan Girbés
Racing d’Algemesí

TIR I ARROSSEGAMENT
Dies 7, 8, 14 i 15 de juny
Campionat de tir i arrossegament
Passeig de Bernat Guinovart
(enfront del col•legi de Santa Ana)
Societat de Carreters
PIC I MANETA
Del 8 al 10 de juny
Campionat de pic i maneta
Poliesportiu Joan Girbés
Confraria Peu de la Creu
VESPRA DE SANT ONOFRE
Dijous 11 de juny
Missa a l’Ermita
20 hores
Posteriorment trasllat en romeria a la Basílica de Sant Jaume

DIA DE SANT ONOFRE
Divendres 12 de juny
Missa a la Basílica de Sant Jaume
10 hores
En acabar, Processó des de la plaça Major fins l’Ermita
Del 2 al 9 de juny
Novena en l’Ermita
MILOTXA
Divendres 12 de juny
XXXIV Concurs de Milotxa
19 hores
Final directa de xiquets de 9 a 13 anys
A continuació final directa de dones
Dissabte 13 de juny
19.30 hores
Final directa homes

CONCERT
Divendres 12 de juny
Concert del cantant Emilio Solo
23 hores
Plaça Major
BÀSQUET
Dissabte 13 de juny
Fi de temporada
De 8.30 a 20 hores
Pavelló 9 d’Octubre
Club Bàsquet Algemesí
HANDBOL
XII hores d’hanbol
De 9 a 21 hores
Pavelló 9 d’actubre
Club Balonmano Maristas

FUTBOL
Dissabte 13 i diumenge 14 de juny
Trofeu fira de Sant Onofre
A partir de les 9 hores
Categories Aleví, Prebenjamí i Benjamí
Racing d’Algemesí A, B, C, D i E, Albalat, Guadassuar, Alginet, Canals, Sollana, Carcaixent, l’Alcúdia, Ciutat d’Alzira, Alberic, Benifaió, La Ribera, Castelló, Almussafes, Benifaió i El Perelló.
Poliesportiu municipal Joan Girbés
Ràcing d’Algemesí
MARATÓ DE DONACIONS DE SANG
Dissabte 13 de juny
Dia mundial del donant
Marató de donacions de sang
De 9.30 a 14 hores i de 16.30 a 21 hores
Sala d’exposicions de l’ajuntament
L’Ajuntament d’Algemesí i el Centre de Transfusions obsequiarà amb un regal
Orxata, fartons i granissat de llima per a tots els assistents per cortesia de Forn Pastisseria Cerdà.

PETANCA
Dissabte 13 de juny
Campionat de petanca
De 10 a 19 hores
Parc de Bernat Guinovart
Club de petanca
OCA I PARXÍS
Dissabte 13 de juny
Campionat d’Oca i Parxís
Museu de la Festa
17 hores
Amics de Pastoretes i Pastorets
CICLISME
Dissabte 13 de juny
Carrera ciclista
De 17 a 20 hores
Club Ciclisme Algemesí

NIT DE PAELLES
Dissabte 13 de juny
VI Nit de Paelles – XLI Festival Local
A la ronda d’Alzira en el tram que va de la nova rotonda (al costat de la plaça d’Argentina) fins el Pont Roig.
Organitza: Antics Alumnes Escolapis
A les 00 hores
Concert Jove
Actuació de Capitan Blues, Nius de Nit, Stereozone, Sin Comentarios
PESCA
Diumenge 14 de juny
Trofeu de pesca de Sant Onofre
Séquia l’Obera
De 8 a 13 hores
Club de pesca El Suret
CAÇA
Diumenge 14 de juny
Campionat social de tir de guatla Fira i Festes de Sant Onofre
Des de les 9 hores
Camp de tir La Garrofera de Guadassuar
Societat de caçadors La Golondrina

BÀSQUET
Diumenge 14 de juny
Memorial Emili Machí
De 9.30 a 12 hores
Club Bàsquet Algemesí
PIRAGÜISME
Diumenge 14 de juny
XLIX Campionat de piragüisme
A partir de les 10 hores
Instal·lacions del riu Xúquer
Scooter Club
CLOENDA DE LA FIRA
Diumenge 14 de juny
TAEKWONDO
Dissabte 20 de juny
XXI Gala de Taekwondo
Pavelló 9 d’Octubre
Club Al-Moo-Kwan

FUTBET DE SALA
Dissabte 27 de juny
12 hores de futbet de sala per a xiquets
De 8.30 a 20.30 hores
Poliesportiu municipal Joan Girbés
ATRACCIONS DE LA FIRA
Dies 3 i 8 de juny cada viatge a les atraccions a 1,5 euros.
Dia 14 de juny a 1 euro.

Més en Website Ajuntament