PROGRAMACIÓ SETMANA SANTA


DILLUNS SANT – 29 DE MARÇ

CONFRARIA DEL SANTÍSSIM ECCE-HOMO
Germanes Majors: Adela Carrasco Aliaga i Ana Esteve Valero
Invitada d’Honor: Amparo Masià Guitart

Processó Trasllat:
Hora: 21 hores. Oració i Meditació en la Capella de la Troballa
21.30 hores: Processó
Itinerari: Capella de la Troballa, Plaça Cabanilles, Muixeranga, José Segura, Plaça San Miquel, Sant Benet, Santa Bárbara, Baldoví, San Vicent, Marqués de Campo, Mestre Castanyer, Plaça del Cid, Botànic Cavanilles, València, País Valencià, Lluís Vives, Jovellanos, València, Plaça Major, plaça del Carbó, Berca a la Capella de la Troballa.


DIMARTS SANT – 30 DE MARÇ

CONFRARIA DE NOSTRA SENYORA DE LA SOLEDAT
Germà Major: Maria Vendrell Barbero
Invitat d’Honor: Armando Serra Cortés
Confrares Majors: Juan Ramón Vendrell i Mª Fina Vendrell

Processó Trasllat:
Hora: 21 hores
Itinerari: des del col·legi de les Germanes de Santa Anna, pel carrer de la Mare Maria Ràfols, Juan de la Cierva, Cotes, Santiago Apòstol, Marqués de Sotelo, Covadonga, Sant Isidre, Gamieta, En Pelai, Séquia dels Plorons, plaça de les Tres Moreres, Sant Cristòfol, Berca (on es realitzarà l’Encontre amb la imatge de l’Ecce Homo), Capella, Molí de la Vila, Castelló de la Plana, Sant Josep de Calassanç, parc de Salvador Castell a Ronda d’Alzira núm. 56.


DIMECRES SANT – 31 DE MARÇ

CONFRARIA DE NOSTRE PARE JESÚS DEL SILENCI
Germà Major: Vicente Machí Trull
Convidats d’Honor: Mari-Carmen Ferrís Alonso
Carmen Castell Llácer
Jean-Claude Riguet

Processó Trasllat:
Hora: 21hores, en la parròquia de Sant Pius X, Jurament del Silenci,
seguit de la processó.
Itinerari: des de la parròquia de Sant Pius X per Santiago Apòstol, plaça del Cid, Botànic Cavanilles, València, Cervantes, Lepanto, Arbres, Germanies, Fusters, Nou del Convent, Dels Ànecs, parc de Salvador Castell, sant Josep de Calassanç, Muntanya, Plaça Major, Figueres a Capella núm. 46.
DIJOUS SANT – 1 D’ABRIL: DIA DE L’AMOR FRATERN

CELEBRACIÓ DE LA MISSA IN COENA DOMINI
A les 17 hores, en la residència d’ancians Sant Vicent Ferrer.
En la parròquia de Sant Pius X per als xiquets.
A les 17.30 hores, en la parròquies de la Mare de Déu del Pilar
i en Sant Josep Treballador.
A les 18.30 hores, en la basílica parroquial de Sant Jaume
(participa la Schola Cantorum).
A les 19 hores, en la parròquia de Sant Pius X.
A les 19.30 hores, en la parròquia de Maria Auxiliadora.
ORACIÓ DAVANT DEL MONUMENT
A les 21.30 hores, en la parròquia de la Mare de Déu del Pilar.
A les 22 hores, visita i oració itinerant pels monuments de les parròquies per als joves. Començarà a la Porta de l’Aire i conclourà a les 24 hores en Sant Jaume.
A les 22.30 hores, en la parròquia de Sant Josep Treballador.
A les 23 hores, en la basílica parroquial de Sant Jaume.
En la parròquia de Maria Auxiliadora.


DIVENDRES SANT -2 D’ABRIL: DIA DE LA MORT DEL SENYOR

VIA CRUCIS
A les 7 del matí, des de la basílica parroquial de Sant Jaume a l’Ermita del Crist de l’Agonia resant el SANT ROSARI. A continuació, VIA CRUCIS des de l’Ermita fins a la basílica parroquial de Sant Jaume i Sermó de les Set Paraules.

OFICI DE TENEBRES
A les 10.30 hores, en la basílica parroquial de Sant Jaume (participa el Cor de Gregorià).

CELEBRACIÓ SOLEMNE
DE LA PASSIÓ I MORT
DEL SENYOR
A les 12 hores, en la parròquia de Sant Pius X (per a xiquets).
A les 15.30 hores, en la residència d’ancians Sant Vicent Ferrer.
A les 17 hores, en la basílica parroquial de Sant Jaume (participa la Schola Cantorum).
En la parròquia de Maria Auxiliadora.
En la parròquia de Sant Pius X.
En la parròquia de la Mare de Déu del Pilar.
A les 18.30 hores, en la parròquia de Sant Josep Treballador.

SOLEMNE PROCESSÓ DEL SANT SOTERRAR
A les 20 hores, eixida des de la Plaça Major, per l’itinerari habitual, participant totes les Confraries pel ordre següent: Crist Rei, Nostre Pare Jesús del Silenci, Santíssim Ecce Homo, Nostre Pare Jesús Natzarè, Santíssim Crist de l’Agonia, Nostra Senyora al Peu de la Creu, Nostra Senyora de la Soledat i Sant Sepulcre. Tancarà la Processó la VERA CREU.
Mitja hora després de finalitzar la processó, trasllat del Santíssim Crist fins a la seua ermita, i conclusió del Via Crucis.


DISSABTE SANT – 3 D’ABRIL: DIA DEL GRAN SILENCI

LAUDES
A les 10 hores en la parròquia de Maria Auxiliadora.

OFICI DE LECTURES
A les 10.30 hores en la basílica parroquial de Sant Jaume.


DIUMENGE DE PASQUA – 4 D’ABRIL: DIA DE LA RESURRECCIÓ DEL SENYOR

SOLEMNE VIGÍLIA PASQUAL
(comença la nit del dissabte)
A les 20 hores en la parròquia de la Mare de Déu del Pilar.
A les 20 hores en la parròquia de Sant Josep Treballador.
A les 21hores, en la parròquia de Sant Pius X.
A les 23 hores, en la parròquia de Maria Auxiliadora.
En la basílica parroquial de Sant Jaume, amb el sagrament del baptisme (participa la Schola Cantorum).

MISSA DEL DIA DE PASQUA
A les 10 hores, en la Parròquia Maria Auxiliadora.
A les 11 hores, en la parròquia de Sant Pius X.
A les 12 hores, en la basílica parroquial de Sant Jaume.
A les 12.30 hores, en la parròquia de Maria Auxiliadora.
A les 18.30 hores, Vespres en la basílica parroquial de Sant Jaume.
A les 19 hores, en la basílica parroquial de Sant Jaume.
A les 19.30 hores, en la parròquia de Sant Pius X.

Vist en Ajuntament.